Влада Бурштина готує підвищення тарифів на неякісну воду

ADMIN
Автор ADMIN Листопад 6, 2017 13:27

Влада Бурштина готує підвищення тарифів на неякісну воду

Місцева влада м. Бурштина планує збільшити тарифи на водопостачання, незважаючи на те, що вода у місті низької якості.

Як повідомив нашому кореспонденту депутат міської ради Микола Шкарпович, ініціатор підвищення тарифів на воду – керівництво житлово-комунального підприємства «Житловик», ці плани також підтримує частина депутатського корпусу. За словами депутата, підвищення тарифів викликано двома основними причинами.

«По-перше, це збільшення витрат. Друга причина – це суттєвий перерахунок мінімальної заробітної плати, який зробили у цьому році. На останньому пленарному засіданні міської ради це рішення підтримали лише 14 депутатів, і за нього не вистачило голосів. Тому на наступній сесії депутатський корпус спробує ще раз протягти рішення про підвищення тарифів на воду», – зазначив депутат. При цьому, на думку Миколи Шкарповича, абсолютно не враховано те, що якість води, яка надходить у помешкання жителів Бурштина дуже низька.

За словами Микола Шкарповича, висновки незалежної експертизи холодної води свідчать про те, що вона не відповідає санітарним нормам. Зокрема, на деяких у контрольних точках забору її жорсткість перевищує норму більше ніж у два з половиною рази. Тобто, незважаючи на підвищення тарифу на воду, коштів на поліпшення її якості не передбачено. Але, вочевидь, це не зупиняє ініціатора росту тарифів у місті – директора КП “Житловик” Віктора Марчука.

Тож, у випадку, коли депутати таки проголосують за позицію комунальників, місцеві жителі змушені будуть заплатити за воду вже тричі спочатку підвищений тариф за воду в крані, яку не можна пити, потім – за привозну (бутильовану) питну воду, і зрештою – за ліки в аптеці, щоб позбутися негативних наслідків для здоров’я, через неякісну воду.
Джерело: http://zl.if.ua/vlada-burshtyna-hotuje-pidvyschennya-taryfiv-na-neyakisnu-vodu/

ADMIN
Автор ADMIN Листопад 6, 2017 13:27
 1. Ірина Бандура Листопад 9, 13:10

  В тарифах на холодне водопостачання і водовідведення, які приймалися 27.12.2016 р., закладено мінімальну зарплату 1450 грн., а з тих пір мінімальна зарплата зросла до 3200 грн. (а з 01.01.2018 р. державою планується до 3700 грн.), майже вдвічі зросла вартість електроенергії, зросла вартість ремонтних та паливо-мастильних матеріалів. А заробітну плату комунальникам платити треба (і так з них велика кількість залишили роботу і поїхали на заробітки), а матеріали і транспорт для проведення ремонтних робіт також треба, бо в іншому випадку можемо мати ситуацію коли холодна вода подається по годинах, чи коли залишимося сам-на-сам з трубопроводами холодної води і водовідведення (каналізація) які прорвали.
  Всі діючі державні нормативні акти щодо формування тарифів на житлово-комунальні послуги вимагають, щоб ці тарифи були економічно обґрунтованими, що й було зроблено КП «Житловик».
  А депутатський корпус, розуміючи складне соціальне становище та низьку платоспроможність мешканців м. Бурштин, прийняв тарифи на холодну воду на 2,00 грн. більше (з 5,94 до 7,94 грн. за 1 куб. м., а не як по проекту передбачалося 10,60 грн.), на водовідведення на 2,20 грн. більше (з 7,16 до 9,36 грн. за 1 куб. м., проект 11,56 грн.).
  Бурштину взагалі ще пощастило, що в нас тарифи приймаються міськими депутатами, а не НКРЕКП – бо в цьому випадку вони були б більшими ніж ті, що подавалися в проекті. Якщо поцікавитися тарифами в містах, яким встановлює тарифи НКРЕКП, то побачити цю різницю.
  І якщо зараз йде мова про холодну воду, то картинка не відповідає дійсності – вона в нас не брудна.
  Ну і якщо автор цієї статті такий впевнений, що вода в Бурштині низької якості та не відповідає нормам (КП «Житловик» в своїй діяльності використовує ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»), то хай би якось надали документи тієї незалежної експертизи чи вказали хто її проводив.

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі