Україна не має послів у 17 державах світу

ADMIN
Автор ADMIN Січень 14, 2018 10:14

Україна не має послів у 17 державах світу

Через бюрократичну тяганину залишаються вакантними посади послів України в 17 державах, з якими Київ має дипломатичні відносини, повідомили в міністерстві закордонних справ країни.

Міністерство закордонних справ України констатує, що станом на січень 2018 року Україна не має послів у 17 іноземних державах. Про це в суботу, 13 січня, повідомили в українському зовнішньополітичному відомстві на запит інформагенції “Українські новини”.

Приміром, із травня 2009 року України не має посла в Ефіопії. Із серпня 2013 року залишається вакантною посада посла в Казахстані. Із квітня 2014 року не призначений посол України у Швейцарії, із травня того ж року – в Данії та Чорногорії, із червня – на Кубі, а з липня – в Алжирі. Із серпня 2015 року залишаються вакантними посади послів в Ірландії й Вірменії.

Останній посол України в Росії Володимир Єльченко був звільнений українським президентом Петром Порошенком в грудні 2015 року. Торік звільнилися посади українських послів у Греції, Латвії, Перу, Хорватії, Киргизстані, Естонії й Південно-Африканський Республіці (ПАР).

Посли в іноземних державах призначаються й звільняються президентом за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем’єр-міністра й міністра закордонних справ.

На питання журналістів інформагенції щодо того, чи вносив міністр закордонних справ Павло Клімкін президентові Петру Порошенку подання на призначення послів у названих країнах, у МЗС не відповіли. Водночас у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що процедура призначення послів – тривала, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження з главою держави, очікування агремана приймаючої сторони й підготовку указу президента.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Січень 14, 2018 10:14
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі