Таргани, брудні ковдри та ліжка: у яких умовах живуть підопічні відділення стаціонарного догляду у Більшівцях. ФОТО

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 20, 2017 13:55

Таргани, брудні ковдри та ліжка: у яких умовах живуть підопічні відділення стаціонарного догляду у Більшівцях. ФОТО

У відділенні стаціонарного догляду в с. Більшівці, що на Івано-Франківщині, серйозно порушуються права мешканців

Такого висновку дійшли члени моніторингової групи у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадських моніторів національного превентивного механізму під час візиту до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Галицького районного територіального центру надання соціальних послуг, йдеться на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Разом із тарганами на стінах, шторах, ковдрах, ліжках, тумбочках із стійким запахом сечі та захаращеними санітарними та підсобними приміщеннями без дотримання санітарно-гігієнічних норм тут проживають 42 особи похилого віку.

Підопічні п’ють воду з крана в коридорі чи в санітарних кімнатах, однак висновку санітарно-епідеміологічної служби про якість води моніторам надано не було. Біля ліжок лежачих підопічних відсутня питна вода.

Хоча стаціонарне відділення знаходиться в одному приміщенні з поліклінікою, щорічний медичний огляд підопічних вузькопрофільними спеціалістами не проводиться. Особи, які прикуті до ліжка, роками не проходять флюорографічні обстеження, не виходять на вулицю та не мають доступу до свіжого повітря.

Один із підопічних сказав:

«Люди, які живуть тут, – забуті Богом і людьми».

Мешканці відділення скаржились на одноманітну їжу, відсутність у раціоні м’яса, риби та стверджували, що у відділенні їм не давали свіжих огірків, помідорів та фруктів навіть влітку та восени, коли вони були дешеві.

Виявлено також інші порушення та недоліки, такі як порушення прав осіб з інвалідністю та обмеженими фізичними можливостями, порушення права мешканців на приватність та права на належні умови проживання.

За результатами моніторингового візиту звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених порушень і недоліків буде направлено до Міністерства соціальної політики України та місцевої райдержадміністрації.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 20, 2017 13:55
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі