Сербія завершила програму допомоги МВФ

ADMIN
Автор ADMIN Лютий 23, 2018 17:55

Сербія завершила програму допомоги МВФ

Сербія вийшла з трирічної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) на $1,32 млрд, показавши чудові результати в деяких із поставлених перед нею цілей.

Завершення програми допомоги є лише першим кроком у побудові сильної і динамічної економіки, здатної конкурувати в світі, повідомляє “Лівий берег”.

“Програма показала себе набагато краще, ніж очікувалося, перевершивши багато з її макроекономічних цілей. Сербії вдалося викопати себе з ями: після того, як протягом багатьох років після глобальної фінансової кризи, зараз економіка повернулася до зростання в поєднанні зі зростанням інвестицій і зайнятості. Розпочато велику роботу в перетворенні країни в повноцінну ринкову економіку; ці реформи необхідно поглибити після завершення програми для Сербії, щоб повністю реалізувати її потенціал”, – сказав глава команди МВФ в Сербії Джеймс Руф.

Зазначається, що в 2014 році економіка Сербії зіткнулася з серйозними проблемами. Після світової фінансової кризи 2008 року економіка країни стагнувала, а слабкі державні установи, скорочення податкових надходжень і перевитрати уряду і державні підприємства призвели до швидкого нарощення державного боргу.

Визнаючи нестійку ситуацію, влада Сербії прийняла амбітну програму бюджетного коректування, зміцнення фінансового сектора і широкомасштабних економічних реформ. МВФпідтримував програму за допомогою економічних консультацій та моніторингу наряду з застережним фінансуванням.

Після трьох років зусиль у рамках програми економіка країни зробила розворот. Фіскальні рахунки з другим за величиною дефіцитом у Європі в 2014 році, в 2017 році показали позитивне сальдо.

Економічна впевненість покращилася завдяки зростанню інвестицій як з іноземних, так і з внутрішніх джерел. Безробіття близьке до історичних мінімумів і скорочується. Банки стабільні, а невиплачені кредити зараз нижчі від їх докризових рівнів.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Лютий 23, 2018 17:55
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі