Російські шпигуни готували в США такі ж напади, як в Солсбері – CNN

ADMIN
Автор ADMIN Квітень 26, 2018 17:53

Російські шпигуни готували в США такі ж напади, як в Солсбері – CNN

Ці шпигуни входили до числа дипломатів, яких було видворено з США

Серед десятків російських дипломатів в США, яких було вислано з країни минулого місяця, були шпигуни, які на думку американських правоохоронців, відслідковували російських перебіжчиків та їхні сім’ї, які переселились до Сполучених Штатів. Про це повідомляє CNN.

Принаймні у одному випадку, підозрювані російські шпигуни стежили за учасником програми захисту свідків ЦРУ, за якою росіяни отримують нові імена та документи для захисту від переслідувань.

Цей випадок та інші дані дали підставу американській розвідці вважати, що росіяни готувались до нападу на російських емігрантів у США, яких Кремль визначає як зрадників або ворогів.

ЦРУ, Білий дім та російське посольство у США від коментарів відмовились.

Підозри посилились після випадку із отруєння колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки у Солсбері, Англія, із використанням нервово-паралітичної речовини.

Американські сенатори-демократи підготували доповідь на початку цього року, у якій підняли питання підозрілих смертей більше двох десятків критиків президента РФ Владіміра Путіна. У більшості з цих випадків підозрюють російські спецслужби. У доповіді зазначається, що російський закон, прийнятий «в червні 2006 року, дозволяє вбивати ворогів російського режиму, які живуть за кордоном».

«Слід таємничих смертей, усі з яких відбулись з людьми, які володіли інформацією, яку Кремль не хотів оприлюднювати, не мають бути проігноровані західними країнами», – заявили сенатори у документі.

Нагадаємо: 4 березня у Солсбері на подвійного таємного агента Сергія Скрипаля та його доньку було здійснено атаку із застосуванням хімічної отруйної речовини «Новичок», російського виробництва.

Близько 30 країн у відповідь на перше застосування хімічної зброї на території Європи з часів Другої Світової вислали із свої країн російських дипломатів. Зокрема, із США було вислано 60 дипломатів.

Британська розвідка розповіла, що російські спецслужби таємно розвивали програми «Новичок» і в процесі розробки отруйної речовини тестували намазування дверних ручок як один із способів ураження жертви.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Квітень 26, 2018 17:53
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі