РФ на догоду Ірану заблокувала резолюцію РБ ООН щодо Ємену

ADMIN
Автор ADMIN Лютий 27, 2018 17:31

РФ на догоду Ірану заблокувала резолюцію РБ ООН щодо Ємену

Резолюцію, де Іран названо співучасником ракетних ударів по Ємену, підтримали 11 з 15 членів Радбезу ООН. Утім, Росія заявила, що доказів провини Ірану бракує і заблокувала проект резолюції.

Росія в понеділок, 26 лютого, ветувала проект резолюції ООН, запропонований Великобританією та підтриманий зокрема Сполученими Штатами, щодо співучасті Ірану в ракетних атаках єменських повстанців-хуситів на Саудівську Аравію. Представник Москви Василь Небензя заявив, що закиди в бік Тегерана не мають обґрунтування.

За резолюцію проголосували 11 з 15 членів Ради Безпеки ООН. Після вето РФ Радбез одноголосно проголосував за підготовлений росіянами документ, який подовжив на рік санкції проти Ємену, проте без згадки про Іран. США ж пригрозили ввести санкції проти Ірану. “Якщо Росія продовжить покривати Іран, тоді США та партнерам доведеться діяти самостійно”, – зазначила посол Сполучених Штатів в ООН Ніккі Хейлі.

Минулого місяця група експертів ООН дійшла висновку, що підтримувані Тегераном повстанці-хусити використовують вироблені в Ірані ракети. У їхньому звіті йшлося, що Іран порушує введене проти Ємену ембарго, утім, автори доповіді не змогли встановити конкретного постачальника.

Зміни у Генштабі Саудівської Аравії

Одночасно стало відомо про те, що король Саудівської Аравії, яка активно залучена до бойових дій у Ємені, звільнив голову генштабу та кількох чільних офіцерів. Офіційно причини кадрових змін не називаються, оглядачі ж вважають ці кроки частиною масштабних реформ принца Мохаммеда.

Нагадаємо, що Ер-Ріяд вже три роки керує військовою коаліцією, яка здійснює повітряні атаки в Ємені на підтримку уряду, що протистоїть повстанцям-хуситам. За цей час там загинуло понад дев’ять тисяч осіб, більше 50 тисяч – поранені. Міжнародні організації заявляють про жахливі умови життя цивільного населення в охопленій протистоянням країні, яку вже охопила епідемія холери, і де існує серйозна небезпека голоду.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Лютий 27, 2018 17:31
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі