Повернення Росії до ПАРЄ: в МЗС України розповіли про погрози

ADMIN
Автор ADMIN Листопад 29, 2017 17:59

Повернення Росії до ПАРЄ: в МЗС України розповіли про погрози

Спікер українського зовнішньополітичного відомства пояснила, чого бояться члени ПАРЄ, які говорять про відновлення в правах делегації РФ

Джерело

Росія веде “серйозну гру”, щоб повернути собі право голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і зняти з себе санкції. Про це розповіла речник МЗС України Мар’яна Беца в ефірі “П’ятого каналу”.

Спробу повернення вона (Росія в ПАРЄ – ред.) робить майже щорічно, але завдяки і нашим зусиллям дипломатичним, і підтримці наших партнерів їй це не вдавалося. Звичайно, зараз існує загроза, як вона існувала і на початку року, і в минулому році. Ця загроза є, і ми працюємо на різних рівнях з нашими партнерами“, – розповіла Беца.

Спікер українського зовнішньополітичного відомства нагадала і про тенденції окремих членів Асамблеї щодо відновлення делегації РФ в ПАРЄ в повних правах.

Питання не просте. Ми бачили заяви генсекретаря Ягланда. Ми розуміємо, що є сторони, які зацікавлені в поверненні РФ в міжнародне правове русло, але наша позиція залишається незмінною … Безумовно, є інтереси повернути Росію, бо є страх, що, якщо Росія не повернеться, вона взагалі буде повністю ізольована і неконтрольована … Але я б сказала, що превалюють розуміння і підтримка нас“, – заявила Беца.

Як повідомлялося, Рада Європи розглядає можливість скасування санкцій проти Росії. Йдеться про статтю газети Financial Times, в якій наводяться слова генсека Турбйорна Ягланда, який заявив, що вихід Росії з Ради Європи став би негативним кроком. Зокрема, він вважає, що вихід РФ з ПАРЄ став би великим кроком назад для Європи.

Нагадаємо, 24 листопада представники 16 країн в Парламентській асамблеї Ради Європи підписали декларацію, згідно з якою ПАРЄ поки не готова приймати делегацію Росії.

Раніше президент України Петро Порошенко під час свого виступу в ПАРЄ нагадав про раніше прийняту резолюцію, в якій вказується, що Росія може повернутися в організацію після того, як виконає певні пункти документа – припинить агресію проти України, звільнить її території.

ADMIN
Автор ADMIN Листопад 29, 2017 17:59
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі