На Росії заочно арештували “сірого кардинала” молдовської політики

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 7, 2017 15:40

На Росії заочно арештували “сірого кардинала” молдовської політики

Басманний суд Москви заочно заарештував лідера Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка за обвинуваченням у замаху на вбивство.

Молдовського бізнесмена і політика в Росії звинувачують у замаху на вбивство, вчинене групою осіб з корисливих мотивів, з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі (стаття 30 і частина друга статті 105 КК Росії). Плахотнюка оголосили в міжнародний розшук.

За інформацією російських ЗМІ, в матеріалах справи йдеться, що Плахотнюк скоїв убивство більше двох осіб з особливою жорстокістю суспільно небезпечним способом. Злочин стався у 2012 році в Лондоні. Тоді озброєний чоловік відкрив вогонь по російському банкіру, колишньому власнику Інкредитбанку Герману Горбунцову.

Стрільця затримали в Москві. Ним виявився уродженець Молдови Віталій Прок. Згодом його було екстрадовано на батьківщину, де він дав свідчення про те, що Горбунцова “замовив” Володимир Плахотнюк.

Джерело “Росбалта” в правоохоронних органах стверджує, що причиною для замаху на Горбунцова могло стати придбання частки в Universalbank і подальший конфлікт з іншим акціонером. Під час нападу в Горбунцова вистрілили вісім разів. Він постраждав, але вижив. Як зазначає “Росбалт”, курс лікування він проходить досі.

Довідка: Влад Плахотнюк очолює правлячу Демократичну парію Молдови.

Формально він не є представником жодного керівного органу цієї держави, хоча протягом 5 років був депутатом парламенту та деякий час обіймав посаду віце-спікера. Водночас політичні оглядачі Молдови сходяться на думці, що він є фактичним керівником держави.

Плахотнюк також є ключовим олігархом Молдови, контролюючи низку бізнесів та медіа у Молдові. Тривалий час він був бізнес-партнером нинішнього українського президента Петра Порошенка. Стверджується, що кілька років тому вони вийшли зі спільного бізнесу.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 7, 2017 15:40
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі