Кабмін готує нову пенсійну зміну

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 14, 2017 10:14

Кабмін готує нову пенсійну зміну

Крім подолання гендерної несправедливості при призначенні пенсійурядпланує фіксувати коефіцієнт заробітку на момент досягнення пенсійного віку іпереглядати його тільки за бажанням громадянина. Такий варіант можливий,якщо заробітна плата після виходу на пенсію збільшилася. Про це заявив міністрсоціальної політики Андрій Рева в ефірі “112 Україна“.
“Наприклад, після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі що роблять наші роботодавці?” Ти пенсіонер, крім зарплати, ти отримуєш пенсію. Давай ми тобі знизимо зарплату”. Проходить 5 років, він звільняється і йде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд приймає персоніфікацію за ці 5 років і коефіцієнти вже нижче. І таким чином падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років”, – зазначив Рева.

За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно позначається на пенсіонерові.

“Є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії та переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо”, – підкреслив міністр.

Рева відзначив, що зараз у пенсіонерів немає вибору.

“У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює, і його зарплата менше, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо зарплата стала вище, то за бажанням буде враховуватися і те, і те ( і стаж, і розмір зарплати – Ред.)”, – зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив в систему пенсійного забезпечення. “Ми плануємо в 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи”, – підкреслив міністр.

Раніше Рева заявив, що в ході реалізації пенсійної реформи був відзначений один недолік – єдині правила нарахування. Термінів введення нових змін міністр не назвав, згадавши лише, що Кабмін такий механізм розробляє. Раніше сайт “Сегодня” розібравсякому можуть підвищити пенсії в рамках нового перерахунку.

 

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Грудень 14, 2017 10:14
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі