Активісти на колінах в снігу і зіткнення. Як і чому розганяли наметове містечко під Радою

ADMIN
Автор ADMIN Березень 5, 2018 10:42

Активісти на колінах в снігу і зіткнення. Як і чому розганяли наметове містечко під Радою

Понад сто затриманих і близько двох десятків постраждалих – такий підсумок протистояння правоохоронців і активістів під Верховною Радою, яке столося в суботу, 3 березня. НВ розповідає всі подробиці про те, що трапилося.

Через що сталися зіткнення

Три з половиною місяці тому, 17 жовтня 2017 року, прихильники партії Рух нових сил (лідер – Міхеіл Саакашвілі) встановили намети на вулиці Грушевського і під Верховною Радою. Одна з їхніх вимог – щоб парламент прийняв закон про Антикорупційний суд. 1 березня 2018 року народні депутати проголосували за нього в першому читанні. Вже наступного дня учасники мітингу прибрали частину наметів, розгорнутих на території Маріїнського парку. Прибрати намети з проїжджої частини вулиці Грушевського пообіцяли, щойно закон ухвалять у цілому.

І хоча здавалося, що тривала акція під Радою добігає кінця і закінчиться мирно, проте 3 березня в Маріїнському парку сталися сутички.

За версією МВС, активісти завадили правоохоронцям провести слідчі дії по двох кримінальних провадженнях (спроба захоплення Жовтневого палацу і зіткнення під Радою 27 лютого), за що були затримані із застосуванням сили.

У Русі нових сил заяви правоохоронців назвали свідомою брехнею. На думку політсили, таким чином влада хоче показати, що будь-який мирний протест буде дискредитований, а його учасники – покарані.

У підсумку 112 активістів були затримані, а наметове містечко знесене. Затриманих відпустили з райвідділів того ж дня. Підозру висунули лише ветерану добровольчого батальйону Донбас Миколі Чудовському, позивний Чудо. Йому інкримінують побиття п’ятьох правоохоронців. Чудовський до участі в АТО був інструктором МВС з кульової стрільби.

Жорсткі затримання і активісти на колінах у снігу

Найбільший резонанс викликали дії правоохоронців під час затримання активістів. Їх звинуватили в застосуванні надмірної сили. За даними Руху нових сил, постраждали 11 активістів, дев’ять з них були госпіталізовані з травмами голови, множинними переломами рук і ніг і навіть внутрішнім крововиливом.

У Мережі опубліковані фото і відео жорсткого затримання активістів і його наслідки.

Джерело

ADMIN
Автор ADMIN Березень 5, 2018 10:42
Напишіть коментар

Без коментарів

Немає коментарів!

Дозвольте мені розповісти тобі сумну історію! Ще немає коментарів, але Ви можете бути першим.

Напишіть коментар

Лише зареєстровані користувачі можуть коментувати.

Соціальні мережі