Бурштинські таланти підкорюють волейбольний олімп

Бурштинські таланти підкорюють волейбольний олімп

Бурштинські таланти підкорюють волейбольний олімп

Нещодавно у спортивному житті нашого краю відбулася знакова подія – волейбольна команда «Західрембуд» із міста Бурштина здобула срібні медалі у чемпіонаті області серед чоловічих команд у сезоні 2016/2017 року. Про переможні враження від такого тріумфу, секрети успіху та плани на майбутнє кореспонденти газети «Бурштинський вісник» поспілкувалися з президентом клубу Головчаком Любомиром Васильовичем.

–  Дозвольте привітати Вас з таким високим зайнятим місцем. І зразу хотілося би уточнити: наскільки дізнавався, деяким гравцям команди вже запропонували грати за вищу лігу.

–  Дякую. Так, справді Папіж Максим, зв’язуючий, визнаний кращим зв’язуючим чемпіонату області серед команд вищої ліги, запрошений у команду бронзового призера суперліги України – вінницький ВНАУ. Триває відповідне погодження з батьками і якщо хлопець погодиться – все у його руках. Ще мова йде про двох волейболістів, яких також хочуть бачити в себе інші клуби.

– Почув про те, що «триває відповідне погодження з батьками». Тому, таке запитання: на кого робиться акцент у команді – на молодь, чи все-таки на досвідчених?

–  У нас основний принцип: усі молоді грають. Є два ветерани клубу – брати Юрій та Андрій Батицькі – які вже старші, роками грають. А в основному молодь 1995 – 1998-их років народження, тобто хлопці, яким 18 – 22 роки.

–  Тобто, у Вас клуб амбітних і перспективних…

– Це все вихованці власної волейбольної школи. Відбираємо дітей і на наявній базі їх готуємо, вчимо. Як то кажуть, навчаємо азам волейболу. Кому подобається, той залишається; хто не витримує – йде геть. Стараємося возити дітей на змагання, щоб відчули, що таке гра. Бо одна справа навчити, а інша – реальний волейбольний спаринг. Інколи можеш на тренуванні виконувати все. А виходиш на поле – і ноги стають залізні. Усі кубки, які тут бачите, завоювала наша команда (показує на шафу, наповнену трофеями – авт.)

– А скільки років уже існує клуб?

– Команда з 2003 року.

– І які ще у Вас досягнення?

– Ми триразові чемпіони області, дворазові фіналісти чемпіонату України серед аматорів. Зараз граємо уже в першій професійній лізі. І це єдина команда, яка не має в своєму складі легіонерів. Усі – бурштинські. Відчувається, що хлопці дуже сильно виросли. Звичайно, бувають емоції, інколи доводиться їх опам’ятовувати (усміхається – авт.)

– Ви прямо наче справжній наставник…

–  Ну, в нас є прекрасний тренер – Усачук Володимир Степанович. Раніше працював на цій посаді його син Усачук Олександр Володимирович, який у минулому був у «Факелі» з суперліги, а згодом перейшов до нас. Колись обидва тренери розділяли обов’язки з підготовки дітей та дорослого складу. Власне тоді ставали триразовими чемпіонами, двічі срібними призерами… тоді фактично жоден сезон не закінчували без медалей. Однак тоді було старше покоління. Тепер зміна поколінь і ці молоді діти вже знайшли свою гру.

Волейбол – це вікова гра. Тут не так, як у футболі – вже у 18 років хлопці повністю викладаються. Це ще й інтелектуальний вид спорту – потрібно знати, де стати, якось усе прорахувати. Якщо подача з певної точки, вибирається відповідна позиція для захисту. Це настільки інтелектуальна гра, що Ви собі не можете уявити.

– Відчувається, що Ви любите волейбол, напевно ним колись займались?

– Я швидше напевно баскетболіст (усміхається – авт.). Але з часом полюбив волейбол. Головне, що є результат. Є діти, яких ми взяли в п’ятому класі і якими вже, дякувати Богу, цікавляться команди суперліги. Я думаю, що і з Польщі за ними спостерігають…

– Чи є вже запрошені до волейбольної збірної?

– Думаю, Максим Папіж буде збірником. Цього року уже навіть у ній грав і, до речі, наша збірна кваліфікувалася на чемпіонат світу. Я спостерігав за молодіжкою: нічим він не поступається іншим гравцям національної команди.

До слова, з п’ятниці по неділю в Івано-Франківську буде Євроліга, на якій гратимуть збірні України, Данії, Угорщини та Ізраїлю. Має бути дуже цікаво.

– Які у вас цілі на наступний сезон?

– Ставимо завдання закріпитись у першій лізі, а в області – стати чемпіоном. Ніхто вже на менше не розраховує. Націлюємося на те, щоби хлопці росли, бачили свою перспективу.

– На завершення нашої розмови кому Ви би хотіли подякувати і що побажати?

– Нашим хорошим партнером є компанія «Євробуд» – директор Іваськів Андрій Степанович. Всюди нагадуємо про підтримку команди як від «Західрембуту», так і «Євробуду». Міська рада також долучилася, надавши 10 тисяч грн. Повірте, таку команду утримати…

– Мабуть, складно фінансово?

– Просто, якщо цих хлопців не втримати, їх швидко розберуть. І 14 років праці просто зникнуть… За ними всіма просто вже «полюють». Команда показує результат. Приїжджали люди з інших міст на матчі і дивувалися: казали, що ви маєте тут таку команду, яку слід належно цінувати. І справді, вона демонструє рівень. Держава не вклала коштів, лише так вдається спільно з громадою її утримувати. Цих дітей треба якось відзначити.  Наше місто – Бурштин, і це також назва коштовного каменю. І повірте, ці хлопці також дорогоцінні камені…

– Дякую за таку чудову і відверту розмову. Ще раз вітаю з досягненнями і бажаю успіхів у подальшому – постійно рухатися до поставлених високих цілей.

– Спасибі і Вам.

 

Розмову вів Павло ЛОДИН

 

Напишіть коментар.

Немає коментарів

Коментарів поки що немає

Коментарів на жаль ще немає, але хтось таки відгукнеться

Напишіть коментар.
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*