Машинґвери, штурмґевери… Бурштинці побували в музеї зброї

Машинґвери, штурмґевери… Бурштинці побували в музеї зброї

12 травня в рамках святкування Дня Героїв та за сприяння Бурштинської міської ради юнацтво Бурштина відвідало військово-патріотичний клуб «Воїн-патріот», що в місті Тлумачі.

Як розповів керівник патріотичного центру Руслан Химейчук, ідея створення такого закладу зародилася за часів Майдану та окупації Криму. Місцеві патріоти самотужки відремонтували старе, занедбане приміщення на території Товариства сприяння обороні України, і облаштували в ньому тир і музей збої. В музеї зібрані гвинтівки, автомати, пістолети, гранати, набої різних калібрів часів Першої та Другої світових воєн. Найдавніші зразки в колекції датовані 1871 роком. Експозицію доповнюють стенди з характеристиками та фотографіями різних видів зброї, затвори тощо. Усі експонати зібрані та дбайливо відреставровані учасниками клубу.

Заклад дуже популярний серед учнів тлумацьких навчальних закладів, щодня його відвідують до тридцяти учнів, студентів. Сюди приходять займатися спортом в облаштованій спортзалі, вправлятися в стрільбі, тренувати навики військової справи чи просто поспілкуватися.

У військово-патріотичному клубі «Воїн-патріот» побували й бурштинці, а саме школярі, котрі нещодавно брали участь у юнацькій військово-патріотичній грі «Джура», а також представники міської влади, небайдужі громадяни.

– Ми організували цю екскурсію з метою патріотичного виховання молоді. – Коментує заступник міського голови Володимир Гулик.  – Ви ж знаєте, що означає «парабелум»?.. «Готуйся до війни». Хай в житті то їм ніколи не знадобиться, але знати такі речі юнаки повинні.

Отож вихованці Руслана Химейчука продемонстрували гостям з Бурштина неабиякі навики з вогневої підготовки, а саме подолання смуги перешкод крізь димову завісу, метання гранати, захоплення позицій ворога, а також перенесення пораненого з поля бою. Відтак вже бурштинські юнаки мали змогу спробувати себе у військовій справі. Незважаючи на дощову погоду, вони з ентузіазмом повторили за інструкторами тактичні вправи в умовному бойовому середовищі.

Не менш цікавим був екскурс Руслана Орестовича в історію зброї, окрім того хлопцям пояснили основні характеристики різних видів зброї. Опісля юні бурштинці мали змогу потренуватись в збиранні та розбиранні автомата Калашникова. А повчитись справді було у кого: їхня ровесниця з Тлумача Катерина Кушнірик нещодавно встановила рекорд – збирання-розбирання АК-47 лише за 16 секунд!

Та найбільше юнаки втішились нагоді самим постріляти з автомата ППШ, гвинтівки Мосіна, пістолета Марголіна, звісно, холостими набоями. Враженнями ділиться єдина дівчина в нинішній хлопчачій компанії, десятикласниця Бурштинської гімназії Влада Ільків:

– Мені дуже сподобалась ця поїздка, добре, що дощова погода не зіпсувала наших планів, і нам вдалося пройти смугу перешкод. Я просто обожнюю стріляти, вдома я стріляла лише з травматики, а тут мала змогу спробувати більш серйознішу зброю. Я досі переповнена емоціями від  цих стрільбищ, а ще я навчилась складати і розкладати АК. До того ж, ця поїздка стала своєрідною репетицією до 2 туру військово-патріотичної гри «Джура».

На мою думку, такі клуби, як «Воїн-патріот», навчають молодь бути готовим до всього, тим більше в час, коли ведуться бойові дії на Сході України. Такі клуби навчають молодь бути сильними, мужніми, відданими своїй країні.

Напишіть коментар.

Немає коментарів

Коментарів поки що немає

Коментарів на жаль ще немає, але хтось таки відгукнеться

Напишіть коментар.
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*