У Бурштині відзначили День пам’яті та примирення

У Бурштині відзначили День пам’яті та примирення

Третій рік поспіль Україна спільно з європейською спільнотою 8 травня відзначає День пам’яті та примирення.

Донедавна на офіційному рівні святкувалось лише свято Дня перемоги – 9 травня, однак з початком російської інтервенції Україна підтримала загальноєвропейську традицію вшанування жертв Другої світової війни. І саме тоді вислів «Ніколи знову» доповнило гасло: «Пам’ятаємо. Перемагаємо!»

Урочисті заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, відбулися і в Бурштині.

В сквері «Загиблих воїнів», що в старій частині міста, зібрались бурштинці, щоб вшанувати всіх, хто боровся за визволення своєї землі від нацизму. Серед присутніх – представники міської влади, патріотичних та громадських організацій, учасники АТО, ветерани Другої світової війни та ветерани визвольних змагань ОУН-УПА, молодь та небайдужі містяни.

Пам’ятне віче розпочалося з поминальної панахиди за полеглими на фронтах Другої світової, а також за загиблими на бойових позиціях в зоні АТО. Пам’ять жертв Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання. Опісля відбулося покладання квітів та вінків до підніжжя пам’ятника і символічної могили «Борцям за волю України».

З привітальним словом до присутніх звернулася міський голова Роксолана Джура:

– Ця дата – 8 травня, не відміняє, а посилює День перемоги над нацизмом. Україна заплатила велику ціну, бо й досі не злічена кількість жертв. Шануємо, цінуємо, пам’ятаємо…

На віче виступили також представники громадських організацій, зокрема, керівник Бурштинської міської організації ветеранів України Любомир Кобель, голова Братства ОУН-УПА Микола Яцків, очільник ГО «Бурштинське міське об’єднання воїнів АТО» Віталій Вільчик, представники незалежної профспілки Бурштинської ТЕС, студентська молодь.

Ветеранів Другої світової війни та вдів полеглих у боях вшанували квітами, грамотами та грошовими нагородами.

Слід зазначити, що школярі міста, їх викладачі та небайдужі городяни прийшли на зібрання з квітами та із європейським символом Дня пам’яті – червоним маком. Його графічне зображення є своєрідним уособленням жертовності, крові, пролитої на полях боїв.

Тетяна Зарецька

Напишіть коментар.

2 коментарів

  1. Тестер редактора Травень 10, 16:01

    Тест успішно пройдено

    Відповісти на коментар
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*