Музика, праця й натхнення…

Музика, праця й натхнення…

Про цей творчий тандем ми вже розповідали на шпальтах нашої газети. Викладач фортепіанного відділу Бурштинської дитячої музичної школи Жанна Богданівна Вітер та її маленька учениця Вероніка Мартинів знову привезли до Бурштина перемогу в музичному змаганні.
Цього разу їм підкорилася сцена І Всеукраїнського конкурсу-фестивалю інструментального, вокального та хореографічного мистецтва «Файна Україна». Конкурс відбувався в Тернополі 4-5 березня в рамках творчого проекту «ARTLIKEFEST». В інструментальному жанрі фортепіано юна піаністка з Бурштина Вероніка Мартинів виборола почесне 1 місце, позмагавшись у своїй віковій категорії із більш як тридцятьма учасниками з усіх куточків України. Дівчинка показала високий рівень майстерного виконання творів видатних композиторів, за що отримала високі оцінки професійного журі. Вероніку Мартинів нагороджено дипломом лауреата І ступеня.
Викладачка юної піаністки запевняє, що складові її успіху – це безумовний талант та інтенсивні щоденні заняття:
– Ми займаємося щодня, крім неділі, вже чотири роки натхненно працюємо. – Розповідає Жанна Богданівна. – У мене багато здібних учнів, але таких, які б працювали, не шкодуючи сил, одиниці. Вероніку я називаю своєю перлинкою, вона – справжня артистка і дуже любить сцену.
Щоб подати заявку на конкурс, треба чутися в силі, адже учасник має бути маленьким віртуозом, показати володіння інструментом у всіх аспектах: технічному, звуковидобувному, сценічної витримки тощо. До мистецького журі залучають відомих піаністів, провідних педагогів, музикознавців. Відповідно й до конкурсної програми треба підходити серйозно, у нас вона з складалася з творів різних стилів і різних епох.
Далі питання фінансового характеру – сама заявка коштує 250 гривень, потрібно врахувати і поточні витрати. Єдина наша підтримка – батьки Вероніки, вони й наполягли на участі в конкурсі. Ми дійсно виборювали перемогу – всупереч усьому і завдяки наполегливій праці.
Що дає конкурс викладачеві? Насамперед, значний професійний ріст. Це обмін досвідом, нові ідеї, програми, ноти… Стимул працювати над собою, зрештою. Це ще й можливість спілкуватися з колегами з усієї України. Саме вони дали високу оцінку нашим досягненням.
В дитині конкурси виховують дух здорового суперництва, а також витримку, волю, амбіції. У нас з Веронікою таким «гартом» стали попередні музичні змагання.
Дитина вчиться бачити певний рівень. Вероніка – амбітна дитина, вона чує, як грають інші, ми це обговорюємо, і вона оцінює саму себе. Під час конкурсного виступу в Тернополі Вероніка взяла високий темп, і вона його витримала! Коли я спитала, чому вона вибрала такий шалений темп, дівчинка відповіла: «Бо я знала, що впораюсь, що я так заграю.»
Маленьку піаністку звільнено від оплати за навчання в Бурштинській ДМШ терміном на один рік. У них з Жанною Богданівною попереду ще багато роботи, і, без сумніву, чимало перемог.
Тетяна Зарецька

Напишіть коментар.

Немає коментарів

Коментарів поки що немає

Коментарів на жаль ще немає, але хтось таки відгукнеться

Напишіть коментар.
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*