ІГОР ПРОКОПІВ: створенню ОСББ альтернативи немає

ІГОР ПРОКОПІВ:  створенню ОСББ альтернативи немає

ПрокопівОстанній матеріал на «Сторінці депутата» ми публікували ще минулого року із депутатом від Вигівки Романом Дидиком. На жаль, з того часу пройшло вже багато часу і, насмілимось припустити, що бурштинці вже встигли засумувати за цією рубрикою.
Від себе вкотре обіцяємо надалі таких великих перерв не робити (як воно буде – наразі ще не відомо:)) і говоримо у цьому номері зі головою найбільшої фракції у міській раді сьомого скликання, депутатом вже двох скликань, членом ВО «Батьківщина» Ігорем Прокопівим.
– Ігоре Вікторовичу, ви не перший рік депутатом у міській раді. Як ви охарактеризуєте сьогоднішню роботу ради і чи відрізняється вона від роботи попереднього скликання?.
– Я депутат другого скликання. Якось оцінювати роботу сьогоднішнього депутатського корпусу складно – минув лише рік роботи. Це був рік «притирань», набирання досвіду, адже депутатський корпус оновився на дві третини. Чи відрізняється теперішній депутатський корпус від попереднього? Звичайно відрізняється. Так і повинно бути. Сказати що він кращий – напевно зарано. Він просто інший. Як б не хотів порівнювати і давати оцінку. Роботу депутатів оцінять жителі міста.
– Ваша фракція у раді на останніх виборах отримала найбільше голосів виборців. Завдяки чому?
– За представників нашої політичної сили віддали голоси 18 відсотків виборців. Це говорить про високий рівень довіри як до партії, так і до її висуванців. Наша команда йшла на вибори з потужною програмою змін. Ми пішли на професійний діалог з мешканцями міста, зустрічалися з ними на вулицях і в дворах, слухали проблеми людей, пропонували шляхи їх вирішення. І люди нам повірили. Люди хочуть бути почутими. Це невірно, коли в людей – одні проблеми а у влади зовсім інші плани.
– Така кількість депутатів (5 депутатів) дає можливість суттєво впливати на прийняття рішень. Чи узгоджуєте ви на засіданні фракції питання голосування чи кожен депутат голосує по-своєму?
– На минулих виборах наші кандидати виграли в 12 округах з 26. Якби вибори проводились за старим виборчим законом, то в міській раді було б, щонайменше, 12 депутатів, від ВО «Батьківщини». Але, на жаль, депутатами стали лише п’ятеро.
Наша фракція досить часто має власну думку з тих, чи інших питань, починаючи з формування керівного складу виконкому, встановлення тарифів на теплову енергію та інших проблем життєдіяльності міста.
Ми їх озвучуємо, намагаємося переконати депутатський корпус. Але рішення приймають шляхом голосування. Тому суттєво впливати на їх прийняття не завжди маємо можливість.
Зараз раду представляють депутати від восьми партій. (В обласній раді – 6 політичних сил, в Галицькій районній – 6 ред.). В кожної з них є своє бачення вирішення тих чи інших питань. І це нормально, потрібно спілкуватись. Нас об’єднує те, що всі хочуть змін і змін на краще.
А щодо голосування: так, ми завжди узгоджуємо рішення з важливих питань на засіданні фракції. Партійної дисципліни ще ніхто не відміняв.
– «Батьківщина» завжди цікаво відносилась до питання підняття чи коригування тарифів. Яка ваша думка з приводу цього?
– Що означає «цікаво». Ми за те щоб тарифи були справедливими і прозорими. Було б добре, якби компанія ДТЕК, перед тим, як затверджувати тариф на виробництво теплової енергії у НКРЕКП, повідомила про це міську владу та переконала у необхідності його підвищення. Щоб Бурштинці могли побачити з чого складається ціна, яка там закладена рентабельність. Компанія говорить, що вона – за партнерські відносини з громадою, а в питанні тарифів – не бачу жодного партнерства. Людям зараз дуже тяжко вижити, вони на межі відчаю. Сам факт відкритості зняв би багато запитань. Тому наша фракція тоді у липні не підтримала підняття тарифів.
– Ви, як депутат, закріплені за округом №5. З якими питаннями найчастіше звертаються жителі цих вулиць і чи вдається ці питання вчасно і позитивно вирішувати?
– До мене, як до голови міської організації партії ВО «Батьківщина» за минулий рік звернулися десятки жителів Бурштина зі своїми проблемами, пропозиціями, проханнями. Більшість з них ми, з допомогою одно партійців, без зайвого розголосу та самопіару допомогли вирішити.
Мій округ – приватна забудова. Люди які вимушені самі вирішувати свої проблеми, ні на кого не сподіваючись. Взагалі-то приватний сектор у нас вже багато років несправедливо обділений. Люди хочуть самого необхідного: дороги, води, каналізації. Вони не вимагають чогось надзвичайного, хоча справно сплачують податки в міську казну.
Я, звичайно, знаю про проблеми на окрузі. Люди звертаються з різними питаннями – ремонт дороги, влаштування дитячого майданчика, запуск системи каналізації, матеріальна допомога, то що. Щось вдалося зробити, щось і ні. Намагатимусь вирішити їх цього року.
– Вашій комісії (з питань будівництва, архітектури та ЖКГ) доводиться вирішувати багато питань, котрі стосуються так би мовити «комунального» сектору міста. Які проблеми чи перспективи комунальної галузі можете виділити і чи є щось у місті, котре потребує нагального вирішення?
– Проблеми в ЖКГ в місті не є якимись особливими, вони існують, в більшій чи меншій мірі, в усіх містах. І основна проблема – брак коштів. Держава залишила їх на відкуп місцевих громад. Це зношений житловий фонд, аварійні мережі тепло і водопостачання.
Мешканці повинні усвідомити, що дармових послуг немає – за все потрібно платити, а «Житловик» повинен надавати їх якісно.
І що б ми не говорили – створенню ОСББ альтернативи немає. Так живе весь світ. Рано чи пізно ми до цього прийдемо. Жителі будинків повинні відчути відповідальність не тільки за свою квартиру, а й за весь будинок, прибудинкову територію.
Звичайно, без допомоги держави тут не обійтись. Принаймі капітальний ремонт покрівель та внутрішніх мереж тепло та водопостачання держава повинна взяти на себе. Мешканці не в силі профінансувати ці роботи.
Міська влада і депутати при малому фінансовому ресурсі намагаються втримати комунальне господарство на плаву. Про якийсь розвиток годі й думати.
Всі розуміють, що працювати по старому, вже не можливо. Потрібні зміни, реорганізація. Але кожен цю реорганізацію бачить по-своєму. Просте скорочення працівників ні до чого доброго не призведе. Підприємство можна просто знищити. Потрібен комплекс заходів, розуміння проблеми, воля і бажання змінювати.
– Ваша фракція має потужну підтримку з боку обласного депутата-однопартійця. Наскільки якісною є співпраця між вами. Чи знає область про проблеми міста?
– Так, звичайно. Між нами чудова комунікація і область знає про всі наші проблеми і допомагає вирішувати. Важко переоцінити допомогу місту депутата обласної ради від Бурштина Андрія Іваськіва. Тільки один факт. За минулий рік з обласного бюджету в місто «зайшло» більше двох мільйонів гривень. такого ще ніколи не було. Вже навесні, розпочнеться капітальний ремонт багатостраждальної калуської дороги, на умовах співфінансування розпочнеться ремонт доріг по вулицях Шухевича та Енергетиків, продовжиться заміна вікон у навчальних закладах, забезпечення їх комп’ютерною технікою та інвентарем.
Наш депутат вийшов і ініціативою створити на основі парку і пляжу рекреаційно-відпочинкову зону з побудовою відповідної інфраструктури. Дану пропозицію схвально сприйняла обласна рада.
Але до обласної влади потрібно йти з готовими проектами і захищати їх . А щоб мати проекти, потрібно мати план розвитку міста, чітке усвідомлення – яким ми хочемо його бачити і що залишимо після себе. А це вже завдання міської влади та депутатського корпусу.
– Як ви ставитеся до процесу створення об’єднаної територіальної громади і чи плануєте балотуватися на її голову?
– Всім зрозуміло, що альтернативи адмінреформі немає і об’єднання громад обов’язково відбудеться. Якщо держава не обдурить громади і разом з обов’язками залишить і фінансовий ресурс, то це однозначно позитив. Громада самостійно зможе визначити пріоритети і їх реалізовувати.
Наївно було б сподіватися, що саме, об’єднання вирішить відразу всі проблеми. Нас чекає важка і часом невдячна праця. Питання шкіл, дитячих садочків, медичного обслуговування, доріг, землі – дуже складні і болючі питання. Але розпочинати колись потрібно. Ми і так запізнилися. Та краще хоч пізно.
Чи планую я балатуватися на посаду голови громади. Говорити зараз про це ще зарано. В об’єднану громаду ввійдуть села з славетною і давньою історією, своїми звичаями та традиціями. І не їхня вина, що через некомпетентність влади, доводиться переживати складні часи розрухи і безробіття.
Це велика честь і велика відповідальність.
– Ваші мрії чи плани. Що б хотілося покращити у Бурштині вже сьогодні?
– Мрій багато, але я зупинюся лише на двох, на мою думку, головних. Все решта – похідне.
Я, напевно, повторюсь і не скажу нічого нового, але нам потрібно, все-таки, визначитись з пріоритетами. Необхідно визначити кілька напрямків і крок за кроком реалізувати їх. Бо тези про спокій в місті та комфортне життя залишаться порожніми словами, якщо їх не наповнити реальними діями.
І ще один надзвичайно важливий аспект – взаємовідносини влади з бізнесом, як малим так і великим. Вони повинні бути прозорими, зрозумілими і прогнозованими. Не потрібно займатись взаємопоборюванням. Від цього програють обидві сторони, а головне – програють жителі міста.
Я оптиміст і сподіваюсь, ще влада, ми – депутати, за активної позиції громадянського суспільства, примножить те позитивне, що вже зроблено, і врахувавши помилки, набравшись досвіду, зроблять місто кращим.
Я впевнений в цьому.
– Дякую Вам за відверту розмову.
Коротке досьє:
– Депутат Бурштинської міської ради з 2010 рок.
– Член партії ВО «Батьківщина»
– Член постійної комісії з питань будівництва, архітектури та ЖКГ.
– Закріплений за виборчим округом №5.
– Народився 07.09.1958р. в м. Усть-Абакан, Красноярського краю, Росія.
– Закінчив Львівський політехнічний інститут.
– Працює в ПВКД «Інеко».
– Одружений.
– Голова Бурштинської міської організації партії ВО «Батьківщина».
Тел. 093 748-50-07
Прийомний день: 3-ій четвер місяця, вул. С.Стрільців, 19.
В.К.

Напишіть коментар.

Немає коментарів

Коментарів поки що немає

Коментарів на жаль ще немає, але хтось таки відгукнеться

Напишіть коментар.
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*