ЛЮБОМИР ГОЛОВЧАК (Західрембуд): Націлюємося на перемогу

ЛЮБОМИР ГОЛОВЧАК (Західрембуд): Націлюємося на перемогу

Бурштинська волейбольна команда «Західрембуд-Євробуд» розпочала виступи у чемпіонаті області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2016-2017 років із двох домашніх перемог.  Зараз у волейболістів перерва. Про плани команди на обласний сезон та перспективи у чемпіонаті України з волейболу ми говорили з керівником команди Любомиром Головчаком.

golovchak-l– Любомире Васильовичу, команда досить вдало виступає у чемпіонаті області.
– Справді, нам вдалося добре пройти своєрідну першу частину обласного чемпіонату. Основна команда здобула дві нелегкі перемоги і з оптимізмом пішла на перерву. Дещо гірше виступили юнаки, проте хочу зазначити, що юнаки у нас – одні з наймолодших у області. Найстарший волейболіст у юнацькій команді – із 1999 року.
– Не так вдало справи складаються у першій лізі чемпіонату України.
– У чемпіонаті України відбувся тільки перший тур. Ми поступились. Проте вже 23 лютого, коли прийматимемо матчі другого кола у Бурштині, плануємо взяти реванш і покращити свої позиції.
– По двох домашніх матчах було видно, що «Західрембуд-Євробуд» виступає дещо краще, аніж у минулому році. У команди з’явилась впевненість.
– Так, саме впевненість. У березні я вам говорив, що у команді відбулась зміна поколінь. До більш досвідчених долучились представники юнацького складу. Команда набирає з кожним днем. Цього року хлопці значно змінили своє ставлення до волейболу, зросли професійно. Особливо Михайло Пшик, котрий минулого року не міг грати через хворобу. Папіж Максим заграв. Коли немає офіційних ігор – намагаємося їздити на турніри. Пробуємо різні схеми. Іноді граємо з двома пасуючими. Тренує команду, як і раніше, Іван Семенович Рябко. Зараз займаються три групи – дорослі, юнаки та дітки 2001-2004 років. Варто сказати, що з кожного року набору у команді залишається один, а рідше – 2 волейболісти. Не кожен витримує, не у кожного є можливість та бажання.
– Яке завдання ставите перед командою на цей сезон?
– У області завдання як перед юнаками, так і перед дорослими – пробитися до фінальної частини змагань. А головне – відродити віру команди у перемогу. Відродити ще не забуту славу, адже ми двічі були чемпіонами області, тричі вигравали срібні нагороди, декілька разів займали третє місце. Тож ставимо найвищі цілі.
– А в чемпіонаті України?
– У першій лізі чемпіонату України ми граємо для того, щоб хлопці по-справжньому відчули волейбол. Щоб набралися серйозного ігрового досвіду. До прикладу, на такому рівні грають дуже серйозні команди – другі склади професійних волейбольних колективів. Рідко зустрічаються волейболісти, нижчі 190 см.
– Зважаючи на серйозні цілі у області, котру команду бачите своїм основним опонентом?
– Зараз у області складна ситуація. Наша обласна федерація волейболу, в силу різних причин, залишилась без керівництва. Тож фактично команди самі зорганізувались і проводять нинішній чемпіонат навіть без Регламенту. Проте після звітно-виборної конференції появиться керівництво і Регламент буде прийнято. Тож уже тоді і будемо визначатися. Адже, як відомо, є команди домашні, котрі розраховують тільки на своїх місцевих виконавців. А є команди, котрі можуть зібрати легіонерів під турнір і перемогти навіть не маючи достойної волейбольної школи. Тому сьогодні про конкурента сказати важко. Гарно виглядає команда зі Снятина, потужні «Станіславів-Володар».
– А як з фінансами?
– Наразі команди, окрім своїх поточних витрат оплачують суддівство. Власне так є і в Першій лізі України.
– Проте поточні витрати команди – це якраз і є найбільша стаття витрат.
– Так. Дозволю собі поінформувати, що з часу заснування волейбольної команди «Західрембуд» скоро мине двадцять років. І за цей час у команду вкладено більше півтори мільйона гривень. Це велика сума. Але ці гроші були вкладені у бурштинських дітей, котрі, замість того, щоб сидіти у комп’ютері, ходили на тренування і захищали честь міста та області на волейбольному майданчику.
– Останні два сезони (2015-2016 та 2016-2017 роки – ред.) команда виступає під назвою «Західрембуд-Євробуд».
– Так. Останніми роками стало складно утримувати команду силами одного спонсора. У цьому році як би не підтримка підприємця Андрія Іваськіва, то «Західрембуду», як волейбольної команди, могло б не стати. Андрій Степанович вислухав нас, зрозумів і допоміг.
Ми змогли придбати нову форму, комплект м’ячів, спортивні костюми. Хлопці відчули ці речі, відчули що за них дбають. Один м’яч, до прикладу, коштує біля 2700 гривень. Нещодавно ми знову говорили з Андрієм Степановичем і він обіцяв і надалі допомагати.

peredplata-2017
– Як платите волейболістам?
– Можу сказати тільки, що за перемогу у чемпіонаті області ми пообіцяли дуже серйозні преміальні.
– На початку року, пам’ятається, команді допомагала міська рада.
– Було. Весною, коли ми приймали у себе чергові матчі чемпіонату України, міська рада виділила 10 тисяч гривень.
– Любомире Васильовичу, «Західрембуд-Євробуд», як і «Станіславів-Володар» представляють нашу область в загальноукраїнських волейбольних змаганнях. Чи допомагає область, обласний бюджет?
– Ні. Можу сказати за бурштинську команду – нам з області ніхто не допомагає і не допомагав. Хоча могли б. Адже не так багато зараз команд представляють Прикарпаття в українських змаганнях. У футболі в другій лізі почав грати «Тепловик», у аматорській – «Оскар» з Підгір’я. У волейболі – ми і «Станіславів-Володар».
Напевно, ще не прийшов час допомагати волейболістам.
– І наостанок. Дивлячись на календар матчів, видно що майже весь лютий команда гратиме на домашньому майданчику. Чому?
– Тому, що ми неодноразово приймали загальноукраїнські змагання, до нас приїздили гості, дивились наші можливості. І всі знають, що у Бурштині можна грати. У нас в місті є добра інфраструктура. Ми навіть минулого року хотіли фінал України прийняти, але не вийшло. Тепер нам пообіцяли – якщо ми вийдемо у фінал – провести його у Бурштині. Будемо бачити.
– Дякую за розмову. Успіхів команді.
В.К.
Команди-учасниці Чемпіонату України з волейболу 2016-2017 років розподілені за територіальною ознакою на три підгрупи – «А», «Б», «В» (джерело: www.fvu.in.ua)
Група «А»
1. ВК «Поділля» ( м. Вінниця)
2. «Хорос» (м. Черняхів)
3. «ЖНАЕУ-Біоресурс» (м. Житомир)
4. «ДЮСШ-ДГМА» (м. Краматорськ)
Група «Б»
1. ВК «Данківці» (м. Хотин)
2. «Володар» (м. Галич)
3. «Західрембуд» (м. Бурштин)
4. ВК «Теребовля» (м. Теребовля)
Група «В»
1. «А-пілон» (м. Умань)
2. «Сокіл» (м. Черкаси )
3. «Агро-спорт» (с.Антонівка, Херсонська обл.)
4. «Амалтея» (м. Херсон)

Календар ігор чемпіонату Івано-франківської області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2016-17 років.
1 тур. 3 грудня
ІФНТУНГ Івано-Франківськ – ВК Залуччя
Дорослі 0:3. Юнаки 3:0
4 грудня
«Західрембуд» Бурштин – «Станіславів-Володар» Івано-Франківськ
Дорослі 3:1. Юнаки 3:0

2 тур. 10 грудня
«Станіславів-Володар» Івано-Франківськ – ЛУВМГ Долина
Дорослі 3:0. Юнаки 0:3
«Західрембуд» Бурштин – «Універсал – СК КАМЕНЯР» КФВ
Дорослі 3:0. Юнаки 0:3
11 грудня
ВК «Залуччя» -ФОСК «Прикарпаття» Коломийський район
Дорослі 1:3. Юнаки 3:0
СК «Прибилів» – ІФНТУНГ Івано-Франківськ
Дорослі 3-2. Юнаки 2-3.
У третьому турі 5 лютого бурштинці гратимуть на виїзді у ЛУВМГ з Долини.

Напишіть коментар.

Немає коментарів

Коментарів поки що немає

Коментарів на жаль ще немає, але хтось таки відгукнеться

Напишіть коментар.
Перегляд коментарів

Напишіть коментар.

Ваша E-mail адреса не буде опублікована
Обов'язкові поля позначено*